Новини та наукові повідомлення ССК "Тайфун"

Шановні друзі!

         Запрошуємо всіх на відкриту лекцію-семінар професора, доктора технічних наук Гого В.Б., яка присвячена Інформаційному моделюванню складних систем на прикладах  систем людини у станах "здоров'я-хвороби"! 

                Лекція-семінар      відбудеться 23 жовтня 2017 р. в Індустріальному інституті     ДонНТУ     м.    Покровськ  в  ауд.  3.222  в  3  корпусі   і  триватиме  з 12:50 до 14:10!

 

ОСНОВИ БІОТРОНІКИ ЛЮДИНИ З ПОЗИЦІЙ

ІНФОРМАЦІЙНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

 

В даний час найскладнішими об'єктами наукових досліджень в інженерній справі є мехатронні системи зі штучним інтелектом, а в фізіології, зазвичай, - людський організм. Тому, також розвивалася біоніка - від живої системи до технічної, повинна розвиватися і нова наукова галузь «Біотроніка Людини» (БТЧ) від технічної системи - до живої.

У біоніці для створення технічних систем зі штучним інтелектом застосовуються рішення «живої природи», то в біотроніці людини, навпаки, повинні застосовуватися інженерні підходи і досягнення, в першу чергу, електроніки, для формування рекомендацій підвищення надійності і довговічності функціонування всіх систем організму Людини в режимі «Здоровий».

Тому біотроніка Людини вивчає важливі умови для забезпечення «здорового стану» всіх систем організму, які вважаються «природними», але з позицій мехатроніки, і на цій основі рекомендує заходи з комплексом інженерних рішень.

Так, наприклад, відоме хворобливий стан організму, який називається «Нежить» (різних видів), яке ми приймаємо з позицій медицини як захворювання, зовсім не хвороба, а природна захисна реакція організму у формі зменшення його харчування повітрям! Технічна сторона зменшення надходження в організм кисню вирішується імунною системою перекриттям каналів носа слизом! Тому боротися Людині з нежиттю можна! Це все одно, що боротися з грошима в своєму гаманці, щоб вони його не утяжеляли, викидаючи їх!

Всі процеси в системах необхідно починати з дослідження «сутності системи», її можливих станів, а також обгрунтування тих моделей, що відповідають меті досліджень. Це особливо важливо для розуміння «здорового і хворого» станів складних систем організму Людини, що рівносильно станам машин, що працюють нормально і з перебоями.

«Все, що ми не робимо, ми, перш за все, це робимо для себе!», А тому повинні робити все розумно і добре, особливо по відношенню до систем нашого організму, не ставлячи «палиці в колеса» природним процесам, що проходять по генним інформаційним програмам усунення хвороби.

«Якщо людина не розуміє, як функціонує його організм, то він не зможе зрозуміти себе і те, що повільно «вбиває» курінням, алкоголем, наркотиками і подібними «задоволеннями», але ж Заповідь 6 говорить: «Не убий!» І, перш за все, себе! До того ж, така людина не зможе зрозуміти, що ускладнює і «отруює» життя іншим, наповнюючи її проблемами, - «хворобами Тіла і Душі!».

Цікавий і повчальний приклад з життя щодо сприйняття кожною людиною своїх станів, особливо хвороби, на основі власних почуттів, і розуміння «хвороби», Я привожу в своїй книзі «Таємна сила» (2007):

- Бабуся, а скільки Вам років?

- 96, але 90 з них - я хворію! ..

- ??? ...

Вважаю, що багато хто погодиться на такий варіант свого життя, як у бабусі, щоб в 96 років зберегти здатності ходити, тверезо мислити, обслуговувати себе і тому подібне, але ведучи запеклу тривалу боротьбу «з хворобою» ...

Звичайно, моделювати свої статки у вигляді «хворий - здоровий» для Людини в 20 років - це одна справа, а інше - в 60 і зовсім третє - в 80, якщо доля дасть таку можливість ...

Багато, маючи прекрасні показники стану здоров'я, пішли з життя в 40-50 років, раптово, отримавши збій серцево-судинної системи. Вони нічим не хворіли, ні від чого не лікувалися, але, можливо, мали приховані спадкові проблеми в організмі, які вчасно не виявили. У той же час, згадана раніше бабуся, знаючи про свою хворобу, 90 років боролася з нею, приймаючи основні ліки - валеріанові краплі!

        Звичайно, машина машині ворожнеча, а людині тим більше, однак моделювання систем і ситуацій дозволяє досліджувати явища, аналізуючи їх закономірності. Тому головним і фундаментальним поняттям інформаційного моделювання є - «Інформація», застосовуючи яку можна описувати стани складних систем.

«Спочатку було Слово!», Але ж «слово» - це інформація!

 У багатьох випадках ми розуміємо зміст і сенс інформації тільки через деякий час ..., тобто ми обробляємо інформацію, щоб її зрозуміти! Так, наприклад, слово «Любов» особливо стає зрозумілим людині тоді, коли її втрачає, а не тоді, коли набуває ...

Дуже важливо зрозуміти, що Людина, коли звертається до Природи, або, коли щось просить у Всевишнього «у важкий час», то єдине, що вона може просити так це - «Час»!

Отримавши це «час життя, що просимо», людина повинна правильно витрачати його, переосмисливши життя, змінити, зробивши духовно багатшим ....

Хтось йде, не отримавши «цього додаткового часу», а когось, буквально «по частинам склеїли», і він залишився жити! А для чого? Складне питання людського буття для кожного! .. І питання це в інформації, яку треба вміти розуміти, обробляти і правильно робити!

На сьогоднішній день вчені вже мають інформацію про те, що енергетичний стан Людини - його Душа - це реальність, яка є інформаційною сутністю особистості, що здатна змінюватися тільки за життя в функціонуючому Тілі!

Нас же не дивує той факт, що сутність комп'ютера - «його душа» - його програмне забезпечення, що представлено інформаційним енергетичним обладнанням.

Коли ми говоримо про варіанти моделювання інформації, отриманої від складних систем, то треба розуміти, що спочатку застосовуються тільки відомі нам моделі про ці системи. Але які?

 Ось можливий приклад. Повертаючись з подорожі на автомобілі, можна подякувати машину словами (інформаційно), але можна і технічним обслуговуванням (матеріальним), розуміючи, що подорожувала і надійно функціонувала дуже складна система «Я і автомобіль». Причому інформаційне «Я» особистості (а особистість - Душа) було в іншому тілі - «тілі машини»! Це прекрасно розуміють льотчики, космонавти, та й усі, хто розуміє складність сучасних технічних інформаційних систем як симбіоз людини і машини.

Вважаю, що з позицій біотроніки вже йде поділ людства на «розуміючих» і «нерозуміючих» закони функціонування природних і технічних систем, і особливо зі штучним інтелектом. Людство почало активно жити в електронному інформаційному світі, а «... Душі, адже потрібна навігація в океані, любові і пристрасті! ...» (Гого, 2015).

Однак, в інформаційному моделюванні важливо розуміти, що немає окремого і абсолютного «Часу» як фактора Природи. Час, породжений Людиною, і сприймається їм тільки через інформацію про стани тіл. Як тут не згадати: «Старіє тіло - не душа!» ...

 Тому з позицій інформаційного моделювання старіє і вмирає фізичне тіло, а Душа поза часом земного розуміння. Отже, не може бути одночасної подорожі Тіла (матеріального) і Душі (інформаційного) в минуле або майбутнє! Потрібно добре розуміти теорію відносності, яка, на жаль, не враховує фактор інформації!

Важливо зрозуміти, що «Інформація» - це, перш за все, абстракція. Її немає в Природі, але вона «кінцевий плід свідомості Людини». У широкому розумінні слова «Інформація» - це відомості, які людина отримує з навколишнього світу, на основі своїх почуттів, даних природою, включаючи «таємні фібри душі» - передчуття, сни тощо. Тому, якщо у людини заблоковані всі канали почуттів, то для нього немає ніякої інформації. Коли заблокований один канал почуттів, то у людини є можливість дізнатися про відповідної інформації по інших каналах, або від інших людей. Наприклад, що не чує людина може побачити ту інформацію, яка йому дозволить зрозуміти те, що недоступно йому по каналу слуху, що не бачить може почути від інших опис невидимого, або відчути органами дотику.

Тому для інформаційного моделювання необхідно мати достовірні джерела інформації. Інформація від ЗМІ - ну, яка у неї достовірність? Важливо розуміти, що НЕМАЄ ІСТИННОЇ ІНФОРМАЦІЇ, так як одна і та сама інформація сприймається кожною людиною по-різному! Є інформація «довірча», яка в науці приймається в рамках допустимих для неї похибок. «ПРАВДИВА ІНФОРМАЦІЯ», що видається в ЗМІ, завжди піддається питання: «А які критерії «правди» і хто їх встановив?

Інформація, яка приймається в інженерній справі, часто представляється в технічних поняттях: 1) абсолютна (модель), 2) еталон (прийнята модель, яка претендує на реальність), які є основними інструментами інформаційного моделювання.

Наприклад, інформація у вигляді характеристик «холодно», «тепло» - є відносною до чутливості людини до температури, яка не фіксується приладами, а тому не бажана в інформаційному моделюванні. У філософських дослідженнях поняття «Добро», «Зло» і подібні характеристики застосовуються при відсутності в природі таких абсолютних істин. Тому, наприклад, японці прийняли в якості еталонів «краси» стани Природи: цвітіння сакури, види гори Фудзіями і т.п.

Людина, яка має вищу освіту (особливо інженер!), повинен володіти мистецтвом моделювання інформації будь-якої природи, що надходить з навколишнього середовища, в тому числі, і красу, особливо таку, яку інші не бачать! «Непривабливий літак літати не може!» - говорив відомий авіаконструктор Туполєв А.Н.

Отже, «Інформація» є, з одного боку, абсолютною, а з іншого боку - відносною, що вимагає і відповідних технологій її моделювання.

Абсолютна інформація використовується в моделях, які приймаються для ідеалізованих наукових досліджень, а відносна - в параметричних виразах, одержуваних залежностях, стосовно до конкретних умов.

Приклади моделювання інформації.

 

2×3 = 6

х = A×B

E = mc2

U = IR…

ψ=ψ0sinwt

 

З формальних позицій моделювання інформації в цих наведених рівняннях записано одне і те ж, а саме, - твір двох величин.

Якщо 2 × 3, то, не питаючи, що таке 2 і 3, і з якою точністю вони взяті, отримаємо абсолютність рівну 6. Однак, результати другого прикладу, будуть залежати від точності представлення величин А і В. Тому для експериментальних значень будемо мати довірчий інтервал можливих (довірчих) значень результату (х) відносно середнього показника (а):

Це дуже важливо, наприклад, для вимірювань діаметрів вала і муфти в процесі їх виготовлення і з'єднання.

                  Така ж «довірливість» результату і в вимірах часу, з прийнятої похибкою результату, наприклад, в 1 секунду.

                     Цікаво проаналізувати такий побутовий приклад.

              Ми знаємо, що маса 1 кг це 1000 г. Але спробуємо купити 1 кг цукру як  1000 г. З якими можливими похибками вимірювання мас нам це зроблять?

               Варіант перший: 999 г, де похибка Δ = 1 г точність вимірювання вагами. Але можуть видати і 995 г з похибкою Δ = 5 г, а це - чайна ложка цукру, що суттєво!

Всі інформаційні дані, що формуються людиною, є суб'єктивними.

Тому багато приладів еталонуються мірними способами. Але і це далеко не «справжня» інформація.

Приклад:

Температура тіла людини в зоні руки під пахвою:

Температура t ° C тіла людини - найважливіша інформація його стану!

  Тому ми її повинні знати в межах точності Δt ° C = 0,1 ° C, так, як 0,5 градуса істотно для початку зони підвищеної температури (хвороби);

Медичний термометр Δ = 0,1 ° C, а погодний - Δ = 1,0 ° C

Якщо у термометра точність Δ = 0,5 ° C, то це не прилад для вимірювання температури тіла - ми йому не довіряємо. Найвагомішою параметричної функцією стану здоров'я людини є температура.

Інший приклад. Автомеханік слухає роботу автомобіля і ставить «діагноз» «на слух» - «У третьому циліндрі проблеми ...» Він може і Шиба, але те, що «проблеми» в двигуні, - це точно!

Третій приклад. У прогнозі погоди говорять про температуру, вологість, тиск       і т. д. Але чого? Атмосферного повітря! А повітря для Людини - головний   енерго-інформаційний компонент харчування!

Інформаційне моделювання дозволяє визначити, що основна проблема «здорового стану» - це здорове харчування, де перший продукт харчування - саме повітря!

 Перш за все, розуміння цього починається з інормаціі, що ПОВІТРЯ - ГОЛОВНИЙ компонент харчування ЛЮДИНИ! Так, як кожна людина за добу «пропускає» (переробляє легкими) 20 кг повітря, а системою травлення - 2 кг води і 1 кг твердої їжі. Так що найважливіше в харчуванні Людини? Відповідь - повітря!

Це приголомшливо важлива інформація! Вона дозволяє моделювати їхні капітали систем організму Людини, в залежності від системи дихання, як «головної системи харчування» організму киснем і «цілющою енергією» повітря! Як тут не згадати, що Йога починається з дихання.

Чим більше творить людина, тим більше вона харчується повітрям. Духовні, творчі люди особливо здатні вбирати енергоінформаційну субстанцію (з Йоги - «Прана»).

 Але як дихати? Одна справа дихати при температурі + 5 ° C повітря, інше - + 45 ° C, і третє - (-20 ° C). Це пов'язано з тим, що під час дихання людина «отримує» з повітря на добу 0,5 кг води, яка конденсується в легенях через різницю температур, і вбирається в кровоносну систему. Цю інформацію дуже важливо знати для розуміння «здорового стану», адже, добре можна робити те, що добре знаєш і засвоїв інформаційно!

 У цьому процесі важливо ставити запитання самому собі. Якщо людина продовжує з дитинства це робити все життя, то він учений!

Найголовніші питання для здорового стану організму людини приховані в інформації про те, як забезпечити харчування для нормальної маси тіла і інших фізіологічних показників.

 Перш за все, маса - фізичне поняття, важливе в інформаційному моделюванні тіла людини, з яким пов'язано енергоінформаційний стан всіх систем організму.

Маса тіла людини впливає на природні інформаційні умови трансформацій, які керують функціями всіх систем.

Перевищення або нестача маси тіла згубно діє на енергоінформаційні процеси, що відбуваються в Тілі і Душі.

Як напруга в електричному колі визначає силу електричного струму, так і маса тіла людини впливає на енергетичні та інформаційні потоки в системах і органах Людини.

Приберіть енергію зі смартфона або комп'ютера - і немає ніякого життя і ніякої інформації!

Таким чином, інформаційне моделювання, як процес, наближає нас до істини, що дуже добре проявляється в єдиному зв'язку простору, енергії, маси та інформації.

Ніяку систему не можна створити, не враховуючи рамок довірчих факторів і величин, що застосовуються в моделюванні інформації.

 

ССК «ТАЙФУН»: ІСПИТ НА МАЙСТЕРНІСТЬ

ТА ПРИЄМНИЙ СЮРПРИЗ ВІД ПП «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК»

 

На базі Покровського професійного ліцею пройшла атестація з карате-до вихованців ССК «Тайфун». Це індивідуальний іспит, коли вас ні з ким не порівнюють. Тільки ви самі можете забезпечити собі успіх наполегливими тренуваннями. А от приємні сюрпризи за ваші старання тільки підбадьорюють. Тому привітати спортсменів та підтримати їх матеріально завітали на іспит представники політичної партії «Опозиційний блок».

 

ВІВАТ, СПОРТ! ДО 25-РІЧЧЯ ТК «ОРБІТА» ЗГАДУЄМО ВИДАТНИХ СПОРТСМЕНІВ ТА ТРЕНЕРІВ

 

Знову настав час ділитись із вами цінними кадрами нашого 25-річного архіву. Напередодні Дня фізичної культури та спорту пригадуємо, як розвивався спорт у нашому місті, хто прославляв його на різних рівнях, хто виховував впродовж чверті століття справжніх чемпіонів. Тож дивимось сюжет, заряджений перемогами та прагненнями до досконалості. 

УВАГА! З хвилини 1:01 показаний архів з іспиту на майстерність членів ССК "Тайфун"!

 

АРХІВ ТРК "ОРБІТА". ВИПУСК-249. 2003 РІК

 

Сюжети:

1. Шахта «Родинська»

2. Тетянин день в педучилище

3. Захист дипломів в ПТУ №116

4. Родинский Будинок творчості

5. Першість з карате-до

УВАГА! З хвилини 8:23 показаний архів з першості з карате-до!

Шановні друзі!

         Запрошуємо всіх на відкриту лекцію професора, доктора технічних наук Гого В.Б., яка присвячена Моделюванню процесів складних систем на прикладах  систем організму людини! 

                  Лекція  відбудеться 22  квітня    2019 р. в Індустріальному інституті   ДонНТУ     м.    Покровськ  в  ауд.  3.222  в  3  корпусі   і  триватиме  з 11:20 до 12:40!