Історія студентського спортивного клубу "Тайфун"

Студентський спортивний клуб (ССК) "Тайфун" (від япон. "тай" сильний + "фун"  вітер) Індустріального інституту Донецького національного технічного університету (м. Покровск) Міністерства освіти і науки України більше 30 років бере активну участь у справі патріотичного виховання студентів, як майбутньої здорової інженерної інтелігенції України, а також в спортивному житті міста, району та області. Починаючи з 2001 року, клуб є колективним членом міської Федерації Карате-До, Регіональної федерації Дзюдо і самбо, а також Федерації Карате-До України.

 

Робота ССК «Тайфун» проходить за напрямками: 1) карате-до і національні системи єдиноборств, 2) дзюдо, 3) шахи. Програми роботи спортивних напрямків відповідають постановам державних і обласних спортивних органів з питань студентського спорту і розвитку молодіжного руху в Україні за здоровий спосіб життя.

 

Студентський клуб «Тайфун» з 2016 року очолює Президент ССК «Тайфун» студент Михайлов Олексій Ігорович, який не тільки вивчає основи спортивної майстерності, а й відмінно навчається. Головним тренером і куратором клубу з дня його створення є професор, доктор технічних наук Гого Володимир Бейлович, що має ступінь Гранд-Майстра Карате-до Тай-Хао. Він є автором відомої книги «Таємна сила», яка в 2009 році стала бестселером серед молоді (інформація на сайті www.resma.com.ua). В роботі клубу також активно беруть участь педагоги і спортивні фахівці, які мають не тільки вищу університетську професійну освіту, а й спортивну майстерність у багатьох видах спорту. У їх числі вихованці клубу: гірничі інженери  А.А. Попов, М.А. Никифоров, О.М. Кабанець; лікарі  Д.Г. Гудзенко, В.І. Багрій; юрист  Л.М. Сокологорська; педагог-тренер  М.Д. Колчин; тренер  В.А. Стоволос і багато інших. Методичне кураторство здійснює Федерація Карате-До України (м.Київ).

 

Студенти Індустріального інституту осягають спортивну майстерність в клубі «Тайфун», з 1995 року неодноразово були учасниками і призерами чемпіонатів, турнірів обласного і республіканського масштабів. Зокрема студенти Іваненко Р.Н., Тетеря А.С., Заскалета О.Н. та інші стали призерами Чемпіонатів України та Донецької області в 2002-2006 роках, а студент Москаленко С.М. в 2006 році став Чемпіоном України (2006).

 

Студентський спортивний клуб «Тайфун» неодноразово проводив масштабні обласні та регіональні турніри, в тому числі, присвячений 50-річчю Індустріального інституту, 95-річчя Донецького національного технічного університету. У цих змаганнях брали участь студенти-спортсмени Індустріального інституту, а також студенти з університетів багатьох областей України, зокрема з міст Дніпра, Запоріжжя, Харкова.

 

У планах роботи ССК «Тайфун» на найближчий час і перспективу намічено проведення обласних та республіканських турнірів з карате, дзюдо, шахів, а також змагань з серії: Кубок міського голови, Першість міста Покровська, Студентська Універсіада. Девіз цих змагань: «Наші Знання і Сила  основа успіху і процвітання України!».

 

Здійснення планів ССК "Тайфун" Вищої Школи Карате-До Тай-Хао і міський Федерації Карате-До відбувається за спеціальною спортивно-педагогічною програмою підготовки студентів за напрямом «Система Карате як основа філософії професійного успіху». Автор цієї програми  професор, доктор техн. наук Гого В.Б. Програма реалізується в координації із тісними зв'язками з багатьма студентськими спортивними клубами і федераціями Карате-До України, в тому числі міст Києва, Суми, Дніпро, Запоріжжя, Харків та інші.

 

У Проектах роботи студентського спортивного клубу «Тайфун» намічені не тільки спортивні заходи, а й громадські акції, зокрема, з агітації випускників шкіл, училищ і технікумів до вступу в Індустріальний інститут, а також співпраця з організацією Регіонального козацтва в напрямках духовного і спортивного підйому нації. Ця робота проводиться в кооперації з рядом спортивно-екологічних і молодіжних рухів міста і області в Проектах: «Молодь-Карате-Здоров'я», «Карате  проти наркоманії», «Карате  Екологія Тіла і Духа», «Карате  система досягнення професійного Успіху " та інші.

 

В даний час деканом Індустріального інституту, доцентом, к.т.н. Петеліним Е.А. спільно з Президентом міської Федерації Карате-До Мацегорою Д.М. поставлено головне завдання роботи ССК "Тайфун"  організація і проведення активної агітаційної роботи серед випускників шкіл міста, району та області в напрямку подальшого навчання в Індустріальному інституті. У цьому державному вищому навчальному закладі створені унікальні умови для професійного навчання, а також занять спортом в клубі «Тайфун» для зміцнення здоров'я студентів. Це стало можливим на основі реалізованого в клубі педагогічного підходу і системи досягнення професійної майстерності в нерозривному поєднанні з відмінним навчанням. Ця інноваційна педагогічна технологія навчає випускників Індустріального інституту як майбутніх випускників основам подальшого кар'єрного зростання і досягнення професійних успіхів.

Президент ССК "Тайфун"

Відмінник академічного навчання з бакалаврату

Михайлов О.І.

Головний тренер ССК "Тайфун"

Гранд-Мастер

Професор

Доктор технічних наук

Гого В.Б.

Інструктор ССК "Тайфун"  

Кабанець О.М.

Старший тренер ССК "Тайфун"

Член атестаційної комісії

Колчин М.Д.